Loading…

جزیره امنیت اطلاعات و ارتباطات

ارسال کننده: الناز شریفی
امتیازات این مطلب
سوال: چگونه می توانیم ویروس ها را بصورت دستی تشخیص و حذف کنیم ؟
با سلام ، چگونه می توانیم ویروس های کامپیوتری را حذف کنیم؟(بدون استفاده از انتی ویروس)
سلام
دوست عزیز بستگی به نوع ویروس و فایلی باشد که باعث آلوده شدن سیستم می گردد.
برخی از ویروس ها فایل هایی را تکراری و پخش میکنند مانند : desktop.ini و folder.htt که با جستجو کردن آن در قسمت جستجوی ویندوز می توان پیدا کرد.
برخی دیگر از ویروس ها پسوند فایل ها را تغییر می دهند مانند ویروس folder.exe
برخی دیگر از ویروس ها هم در محتویات فایل ها قرار می گیرند و سیستم عامل را درگیر میکنند.
بهترین روش استفاده از یک آنتی ویروس خوب که سرعت سیستم عامل را کند نکند می باشد.

این پست توسط هیچ کس به عنوان جواب انتخاب شده است


ITPRO باشید و فرهنگ ITPRO را به دیگران نیز معرفی کنید
بدون آنتی ویروس،شما فقط میتونید با ویروس های ضعیف در بیوفتید،یک کدی بود که اگه پیدا کردم براتون مینویسم؛اگه اون کد رو تو نت پد بنویسید و با پسوند Bat ذخیره و اجرا کنید ویروسها رو نشون میده(البته ویروس های ضعیف).
یک راه دیگه که من خودم یکبار روی یه ویروس امتحان کردم و جواب داد(ویروس یک فایل به نام NewFolder.exe بود که وقتی Delete میکردم دوباره بعد چند ثانیه ظاهر میشد.)
روی ویروس راست کلیک کردم و گزینه ی Edit whit Notepad رو انتخاب کردم و وقتی صفحه باز شد تمام کدهای ویروس رو بهم ریختم و ویروس رو سیو کردم،بعد به طور کامل از کامپیوتر پاک شد.
البته راه های زیادی برای مقابله با ویروس،بدون آنتی ویروس هست که به نوع ویروس بستگی داره،ولی در کل از آنتی ویروس استفاده کن که هم راحت تره و هم خیلی خیلی قویتر.

این پست توسط هیچ کس به عنوان جواب انتخاب شده است


http://MehranSanea.Blogfa.com

ITPRO باشید و فرهنگ ITPRO را به دیگران نیز معرفی کنید
همونطور که دوستمون اشاره کردند این کاملا بستگی به نوع ویروس و زیرکی سازنده ویروس داره ولی معمولا روش کار ویروسها به این گونه هست که بعد از آلوده شدن کامپیوتر به ویروس ، با هر بار روشن یا ریستارت شدن کامپیوتر یک فایل بصورت خودکار و بدون اینکه شما متوجه بشید اجرا میشه و پروسه ای رو ایجاد میکنه ، این پروسه در حال اجرا میمونه و کار خودش رو انجام میده همچنین تا زمانی که این پروسه در حال اجراست اگر شما فلش مموری به سیستم خود وصل کنید این ویروس بدون اینکه شما متوجه بشید به فلش شما منتقل میشه . این پروسه معمولا بصورت مخفی هست و از طریق Task Manager قابل مشاهده نیست ولی اگر این فایلی که باعث ایجاد این پروسه شده رو پیدا کردید میتونید پروسه رو بسته و اون فایل رو حذف کنید با انجام این کار بعد سیستم خود رو ریستارت کنید بعد از ریستارت دیگه پروسه ویروس به اجرا در نمیاد چون فایلش حذف شده و به خرابکاری خودش ادامه نمیده و به اگر فلش به سیستم وصل کردید به فلش منتقل نمیشه بعد از اون فایلهایی که توسط ویروس ایجاد شدن رو حذف کنید .
دقت داشته باشید که من یک توضیح مختصری راجع به نحوه کار دسته ای از ویروسها ارائه دادم اگر حذف ویروس یک روش مشخص داشت که الان هیچکس از آنتی ویروس استفاده نمیکرد !!! همه تو اینترنت جستجو میکردند و روش حذف ویروسها رو پیدا میکردند و ویروسهاشون رو براحتی حذف میکردند . من در خصوص ویروسها و نحوه کار اونها دو قسمت مقاله نوشتم که پیشنهاد میکنم مطالعه کنید موفق باشید .

این پست توسط 1 نفر به عنوان جواب انتخاب شده است


انیشتین: هیچوقت چیزی رو خوب نفهمیدی مگر اینکه بتونی اون رو برای مادربزرگت توضیح بدی :D

ITPRO باشید و فرهنگ ITPRO را به دیگران نیز معرفی کنید
برای ارسال پست وارد شوید.