Loading…

جزیره امنیت اطلاعات و ارتباطات

ارسال کننده: araf56
کارشناس نرم افزار-کارشناس ارشد فناوری اطلاعات-مدرس کامپیوتر-مدیر فناوری اطلاعات -net+,mcse,ccna,ceh certificate
ارسال پیام خصوصی
امتیازات این مطلب
نکته: هشدار گوگل در مورد وب سایت های نا امن
Image

سرویس Safe Browsing گوگل


گوگل با استفاده از این سرویس، به شما خواهد گفت، وب سایتی که باز کرده اید، آیا یک سایت مزاحم است یا نه. گوگل وب سایت هایی را که سیاست های این شرکت را در حوزه های ، فیشینگ و موارد مشابه رعایت نکرده اند را بعنوان وب سایت های ناامن شناخته و هرگاه کاربر این وب سایت را باز کند ، از سمت گوگل برای کاربر تا موقعیکه داخل آن سایت هست، پیغامی در غالب هشدار ظاهر شده که این وب سایت ، یک سایت نا امن و بد نام است.
البته همه این ترفندها که این مورد یک نمونه آن بود، تلاشی ست که از سمت سایت های معتبری چون گوگل انجام می شود که کاربران و دوستدارن خودشو در وضعیت امن و آرامش قرار دهند.
Image

البته وب سایت های بد نام هم بیکار نشستند و تا موقعیکه این هشدار در مورد آنها نمایش داده می شود سعی می کنند خلافی مرتکب نشوند و بعد از مدتی که گوگل برای خود در نظر دارد (30 روز ) که در ارتباط با بدنامی آنها هشدار دهد، مجدد فعالیت مضرانه خود را انجام دهند.
در نهایت اینکه، کاربران بعد از ورود به یک وب سایت از امن یا نا امن بودن آن مطلع خواهند شد و این شاید یک راهی باشد برای کاربرانی که بی محابا وارد هر سایتی می شوند تا مطلع شوند ورود به سایت مربوطه یک ریسک امنیتی بهمراه دارد.
Image


مرجع : Google Safe Browsing’ protects you!

نویسنده : علیرضا(ARAF)
منبع: ITPRO
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
دیدگاه ها

هیچ دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است

برای ارسال نظر وارد شوید.